Ukázala to studie založená na výzkumech v Evropě, USA a Asii.
Pacienti nepřejí lékařům pohodlné neformální oblečení, ukazuje americká studie, která shrnula 30 průzkumů na toto téma ve 14 zemích světa. Výsledky sice nebyly úplně jednoznačné, nicméně ukázaly, že pacienti celkově považují za profesionálnější, pokud je lékař oblečen spíše formálně, anebo má bílý plášť. Takto oblečenému lékaři obecně více věří Evropané a Asiati v každém věku, a Američané od padesáti let výše.
Samozřejmě v oborech urgentní medicíny, při operaci apod. je pro pacienty zcela přijatelné, když má lékař operační oděv.
Bankéř lékařem
Možná nepřekvapí, že hlavním autorem této studie uskutečněné na Michiganské univerzitě byl Christopher Petrilli, čerstvě promovaný lékař, který před studiem medicíny pracoval v kravatě v investiční bance.
Výzkumníci připomněli, že lékařské příjmy (nejen v USA) závisí i na tom, jak je pacient spokojený a jaký má z lékaře dojem. Neboli nepohodlné formální kalhoty místo džínsů a košile místo trika se mohou finančně vyplatit.
Zdroj: British Medical Journal Open, doi: 10.1136/bmjopen-2014-006578
Čtěte také: Nejlepší nemocnice v ČR z pohledu pacientů – doktor House by propadl
jsem nepřítel „formálního“ oblečení u lékařů, neberu . – co je důležitější? co mám na sobě, nebo „v sobě“?
Možná to bude i tím, že mi celý život čouhá sláma z bot, a do města by mě nikdo nikdy pracovat nedostal. „průzkum“ dubiosní, kdyby to udělal pořádně, tak zjistí rozdíly země od země a taky by asi byl sakra rozdíl město a vesnice.
Ještě budu po vsi chodit v saku néééé?
a plášťě sice mám, ale nosím je jen před kontrolou z hygieny …. hihihi.
Nejradši bych měl pod pláštěm tričko, ale nějak cítím, že košile působí líp, a tak ji nosím. Teď jsem jednal s jedním advokátem, měl kravatu a měl jsem z něho profesionálnější pocit. Asi jsem konzervativní. Jako naši pacienti.