Nadace rozdává monitory pro hlídání kojenců

Zatím posledních dvacet přístrojů od ní dostala pražská Nemocnice Na Bulovce.

Už pět a půl tisíce monitorů, které pomáhají dětem ohroženým syndromem náhlého úmrtí kojence, věnovala českým nemocnicím Nadace Křižovatka. Je to jediná organizace v ČR, která tyto monitory rozdává. Pomáhají jí v tom sponzoři, kteří nadaci během její devatenáctileté existence věnovali přes 24 miliony korun.

Dvacet zatím posledních monitorů převzali v Nemocnici Na Bulovce v Praze. Monitory Babysence II. v celkové hodnotě 50 tisíc korun si rozdělí mezi sebe neonatologické a pediatrické oddělení.

Dvě desítky případů v republice za rok

„Přestože patříme k nejméně postiženým zemím s výskytem syndromu náhlého úmrtí kojence, ročně bohužel v České republice neočekávaně zemře zhruba 20 až 25 novorozenců bez zjevné příčiny. Monitory jsou proto vynikající preventivní pomůckou, jak těmto nešťastným událostem předcházet,“ shrnul primář neonatologického oddělení Martin Čihař.

Rodiče si je mohou vypůjčit

Primář pediatrie Ivan Peychl doplnil: „Monitory jsou také pomocníkem, který dokáže odhalit i jiné problémy, které se u miminek mohou projevit např. mělké dýchání či apnoické pauzy. Využíváme monitory nejen v nemocnici, ale také je zapůjčujeme rodičům po nezbytně potřebnou dobu.“

Monitor neustále sleduje dýchání a dechové pohyby dítěte. Pokud se dýchání zastaví na dobu delší než 20 sekund nebo pokud se dechová frekvence sníží pod 10 dechů za minutu, Babysense II upozorní na tento stav zvukovým a světelným signálem.

Web nadace můžete najít zde.

Čtěte také: Krnovská porodnice má novou pomůcku pro alternativní porod

Odeslat tento příspěvek Odeslat tento příspěvek Níže můžete zanechat komentář.

Přidat komentář

K přidání komentáře musíte být přihlášeni.

Powered by WordPress | Designed by: Psprint San Francisco | Thanks to homeinbayarea.com
Design Downloaded from free wordpress themes | free website templates | Free Web Icons | Funny Sport Videos.