Řízením SÚKL pověřen Zdeněk Blahuta

Dosavadního ředitele Pavla Březovského ministr zdravotnictví odvolal.

Dočasným řízením Státního ústavu pro kontrolu léčiv pověřil ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček dosavadního vedoucího lékárníka Městská nemocnice Ostrava PharmDr. Zdeňka Blahutu.

Zdeněk Blahuta promoval na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové (1985). Působil jako lékárník a pak provozovatel lékáren na severu Moravy, jako farmaceutický reprezentant i jako manažer lékárenských firem.

V SÚKL pracoval v letech 2010 až 2012 jako inspektor kontroly lékáren, zdravotnických zařízení, distributorů, reklamy a vedoucí implementace projektu elektronických receptů.

Odchod MUDr. Březovského

Dosavadního ředitele SÚKL MUDr. Pavla Březovského, MBA., ministr odvolal se zdůvodněním, že je nespokojen se způsobem řízení SÚKL zejména v oblasti cenové a úhradové regulace, nedostatky v dozorových činnostech a nedostatečná kontrola nakládání s veřejnými prostředky.

„Současně považuji za nešťastné, aby jeden člověk řídil dvě významné instituce zároveň,“ dodal ministr s narážkou na fakt, že MUDr. Březovský je současně i ředitelem Koordinačního střediska transplantací.

Oficiální informace najdete na webu ministerstva zde.

Odeslat tento příspěvek Odeslat tento příspěvek Níže můžete zanechat komentář.

Přidat komentář

K přidání komentáře musíte být přihlášeni.

Powered by WordPress | Designed by: Psprint San Francisco | Thanks to homeinbayarea.com
Design Downloaded from free wordpress themes | free website templates | Free Web Icons | Funny Sport Videos.